نوشیدن چای دلچسب در پشت بام خانه آقای بازیگر

شنبه 22 مهر / 0 / 494

نوشیدن چای دلچسب در پشت بام خانه آقای بازیگر

کافه ها گاهی جایی برای دورهمی های دونفره یا دسته جمعی است و گاهی جای خلوت کردن است،مخصوصا اگر فضایی خلوت و دنج و دلنشین داشته باشند.

یکی از بهترین کافه های دنج و دلنشین،در بلوار اندرزگو خیابان احمدی واقع شده است.به اواسط خیابان احمدی که رسیدیم با خانه ای روبرو هستیم که ظاهری متفاوت دارد و بر سر در آن نوشته:«خانه موزه استاد انتظامی»

اینجا خانه ی عزت سینمای ایران "استاد عزت الله انتظامی" بازیگر فیلم های خاطره ساز "گاو" و "هزاردستان" است. در سال ۱۳۸۹در پی جابه جایی استاد انتظامی از خانه قدیمی خود؛ با پیشنهاد خود ایشان و با همکاری شهرداری تهران، منزل مسکونی آقای بازیگر به مکانی فرهنگی تبدیل شد. خانه موزه استاد انتظامی از اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ به بهره برداری رسیده است.

از حیاط که وارد این خانه زیبا شویم با چند بخش روبرو هستیم:

موزه استاد انتظامی، سالن بلک باکس با ظرفیت ۱۲۰ نفر در زیرزمین، کافی شاپ در پشت بام، شهر فرنگ، اتاق آینه، تماشاخانه، گالری و تابلوی ثبت امضاء و یادگاری ویژه هنرمندان صاحب نام.

اگر قصد استفاده از کافی شاپ را داشتید،از پله های کنارکه حیاط بالا روید،با فضای زیبایی روبرو می شوید،جایی که خوردن یک چای داغ یا یک میان وعده خستگی تان را در می آورد.البته پیشنهاد می کنم،حتما سیب زمینی هم سفارش دهید،چرا که سیب زمینی تنوری،سرخ شده ای برایتان می آورند که همراه با سس مخصوصش حتما راضی تان می کند.

 اگر اهل هنر باشید،حتما برایتان جالب خواهد بود،جایی نشسته اید که نه تنها منزلی است که عزت سینمای ایران سال ها در آن زنده کرده است،بلکه به گفته خود استاد، طی سال ها محل رفت و آمد و نشست و برخاست و جلسات بزرگانی چون علی حاتمی، ناصر تقوایی، جمشید مشایخی و چهره های ماندگار دیگر هنرهای نمایشی ایران بوده و باعث شکل گیری جرقه های اولیه بسیاری از فیلم ها و مجموعه های ماندگار کشور شده است.