ذرت مکزیکی متفاوت!

شهرام ذرتی با ذرت های متفاوتش، مشتریان زیادی را به خودش جذب کرده است.
شنبه 6 آبان / 0 / 1140

ذرت مکزیکی متفاوت!

ذرت مکزیکی سال هاست که جایش را  بین ما ایرانی ها پیدا کرده و شاید اغراق نباشد که بگوییم فاصله غرفه های فروش این میان وعده خوشمزه، بیشتر از یک کیلومتر نمی شود.

طرز تهیه ذرت مکزیکی که بسیار خوشمزه و البته خیلی هم پرکالری و چاق کننده است، خیلی ساده و راحت است و به همین خاطر طرفداران زیادی دارد. برای تهیه کردن ذرت مکزیکی کافیست ذرت شیرین، سس مایونز، کره، آبلیمو، انواع ادویه و پنیر پیتزا را با هم مخلوط کنید و تحویل مشتری بدهید. اما حتما شما هم تایید می کنید که همه ذرت ها به یک اندازه خوشمزه نیستند.

«شهرام ذرتی» یکی از مراکز زنجیره ای فروش ذرت مکزیکی در تهران است که حتما شما هم اگر ذرت مکزیکی مخصوصش را امتحان کرده باشید؛ طعم خاص و کم نظیرش در خاطرتان مانده. یکی از شعبه های شهرام ذرتی هم در میدان صادقیه قرار گرفته است؛ درست کنار اسنک فروشی پت و مت در زیر پله.

می دانم شاید فکر می کنید ذرت مکزیکی چیزی نیست که انتخابش خیلی مهم باشد؛ اما شکم گردهای حرفه ای می دانند حتی خوردن چیزی به این سادگی؛ باید در بهترین حالت خودش باشد. وقتی فروشنده لیوان پر از ذرت را به دستتان می دهد و با سس مخصوص سبز و سفید تزئینش می کند؛ وقتی مزه مزه اش می کنید و پنیر پیتزای فراوانش را می چشید، قطعا متوجه تفاوت های بارزش با بقیه ذرت ها می شوید. مخصوصا اگر تجربه ای از ذرت های بی مزه و بد طعم هم داشته باشید.

بیخود نیست صندلی های این غرفه همیشه پر است. مشتری های اهل این مناطق می دانند که ذرت های شهرام ذرتی مثل هیچ کجای دیگر نیست.